CELESTE BUCKINGHAM odkrýva svoju osobnú púť v novinke „My Last Song“

4 tisíc kilometrov naprieč Francúzskom, Normandiou a Švajčiarskom zachytených v jedinom videoklipe

Ako to už má Celeste Buckingham vo zvyku, aj vo svojom novom singli My Last Song prináša naliehavý odkaz, v ktorom sa môže nájsť každý z nás. Dôležitej myšlienke, o ktorej spieva v najnovšej piesni, sa rozhodla dať dokonale výstižný a nezabudnuteľný videoklip. Za životnou emóciou, ktorú chcela vyjadriť nielen hudobne ale aj vizuálne, vycestovala až do Francúzska, Normandie a Švajčiarska  https://www.youtube.com/watch?v=OvMn1z9VBhw

Celeste stojí pred svojimi fanúšikmi celkom nahá: „Spievam o tom, čím si prechádzame všetci“

15139298_10153883425227273_251832545_n Celeste Buckingham predstavuje svoj posledný singel v roku 2016. Za symbolickú hudobnú bodku za uplynulým rokom si zvolila pieseň s názvom My Last Song. Pod Celestinou novinkou je tentokrát podpísaná čisto slovenská produkcia – štúdio Littlebeat v zložení Martin Šrámek, Andrej Hruška a Ľubor Priehradník. Skladba, v ktorej Celeste prináša svoj doteraz najelektronickejší sound, ležala dlhé roky „v šuflíku“. Speváčka sa ju rozhodla dokončiť až teraz, keď prišiel ten správny okamih.  „Lepší hudobný záver roka si ani neviem predstaviť. Na záver starého roka a v úvode nového roka sa totiž všetci zvykneme obzrieť späť, zhodnotiť to, čo bolo a zároveň sa pozeráme vpred a premýšľame nad tým, čo príde. Bilancujeme,“ hovorí Celeste na margo načasovania a významu skladby. „My Last Song je presne o tom. Text a hudba tejto skladby je o koncoch, ktoré nám prichádzajú do života a videoklip je naopak o nových začiatkoch,“ vysvetľuje Celeste. „Chcela som vyjadriť to, že všetci sa občas ocitáme v okamihoch, kedy máme pocit, že sa na nás všetko valí zo všetkých strán, že žijeme hekticky, že nič nestíhame, že stagnujeme v každodennej rutine. Chcela som spievať o chvíli, kedy sa človek konečne zastaví a uvedomí si, že s tým chce skoncovať, že potrebuje dať definitívnu bodku za určitými kapitolami svojho života, za nedoriešenými vzťahmi, oslobodiť sa, uzavrieť ich, rozlúčiť sa. Ukončiť to, čo má byť ukončené,“ prezrádza Celeste o texte piesne, ktorá sa po tohtoročnej balade Loving You stala ďalšou z jej intímnych hudobných výpovedí.

Roland Wranik: „Silné posolstvo si zaslúžilo silné vizuálne stvárnenie“

15139720_10153883425347273_1636215427_nVideoklip k novému singlu vznikol pod taktovkou Rolanda Wranika, režiséra, ktorému Celeste v minulosti zverila tiež klipy Never Be You a Loving You. Tretia spolupráca s Rolandom, však bola celkom iná, než všetky doterajšie. Videoklip totiž vznikol počas týždenného roadtripu v karavane, ktorého trasa viedla z Francúzska cez Normandiu až do Švajčiarska. Ako Celeste prezrádza, už samotný zrod spolupráce bol poriadne adrenalínový: „Nakrúcanie s Rolandom vzniklo tentokrát úplnou náhodou. Práve sme dokončili pesničku a sedeli sme neskoro večer s manažérom a riešili sme, o čom by mal byť klip. Pol hodinu na to mi zatelefonoval Roland, že našiel úžasné lokácie a či by som chcela točiť klip vo Francúzku a v Švajčiarsku. Jedinou podmienkou bolo, že už na druhý deň sme museli cestovať na prvú lokáciu. Okamžite som súhlasila. A som veľmi rada, že sme sa do toho tak spontánne vrhli!“ prezrádza Celeste.  

„Často pracujem tak, že cestujem a aktívne vyhľadávam celkom nové lokácie, kde nikto pred nami nenakrúcal. Keď také výnimočné miesta nájdem, následne k nim priradzujem klipy, ktoré by sa tam mohli točiť,“ vysvetľuje Roland Wranik. „Tentokrát sme objavili miesta ako z inej planéty na vyľudnenom predmestí Paríža, ktoré vyzerá celkom ako z futuristického filmu. Potom sme sa presunuli na opustené divoké pláže na brehu Atlantického oceánu v Normandii a napokon sme vyliezli na vrch Grindelwald vo švajčiarskych Alpách medzi Bernom a Zürichom. Dohromady sme za týždeň karavanom precestovali až 4 tisíc kilometrov,“ prezrádza režisér detaily pracovného roadtripu. „Keď mi Celeste poslala skladbu, odporučil som jej klip, ktorý bude postavený na unikátnych miestach a krásnych záberoch. Nechcel som pre ňu nakrúcať obyčajný príbehový klip o láske, ale video s veľkou výpravou, pri ktorom si fanúšikovia vychutnajú text a zamyslia sa nad ním,“ dodáva Roland Wranik.

„Roland svojím námetom presne vystihol emóciu, ktorú som chcela prostredníctvom tohto klipu odovzdať fanúšikom. S jeho nápadom som sa hneď stotožnila a výsledkom je, že My Last Song nie je typickým videoklipom, ale je skôr sériou pôsobivých vizuálnych zážitkov, ktoré úplne vystihujú hudobnú atmosféru pesničky. Videoklip My Last Song je o jednotlivcovi a o jeho ceste. O kapitolách, ktoré prechádza a ktoré uzatvára, aby dal priestor novým začiatkom. Moja obľúbená je záverečná scéna vo švajčiarskych Alpách – práve ona je metaforou nového nádychu a nových životných začiatkov,“ dodáva k videoklipu Celeste.

Rok 2017 prinesie nový album i spoluprácu s Majkom Spiritom

15151059_10153883425437273_154273607_n-1Ako speváčka prezrádza, prelom rokov 2016 a 2017 sa u nej bude niesť najmä v znamení dokončovania nového albumu. V úvode nadchádzajúceho roka má tiež v pláne nakrúcanie nového videoklipu v kolaborácii s Majkom Spiritom. Ešte pred tým však stihne v závere tohto roka cestu do USA, kde ju čakajú pracovné povinnosti s americkým manažmentom.

Viac info:  www.slavica.cz/    |    www.celestebuckingham.com/   |    www.facebook.com/CelesteBuckinghamOfficial     

Zdroj: Roland Wranik