Gardenia 2016

620x3954Ako je zvykom v Nitre sa to opäť všetko zazelená. Mesto pod Zoborom hostí tradičnú výstavu Gardenia 2016. Tento ročník bude ročníkom jubilejným. V dňoch 14. – 17. 4. sa uskutoční dvadsiaty ročník výstavy Gardenia. V tomto ročníku pôjde taktiež o spojenie štyroch výstav do jednej, ktoré sa dokonale dopĺňajú a to Gardenia, Bonsai Slovakia, Domexpo a Solaris.

Gardenia  – tvorí najväčšiu časť výstavy – viac ako 300 vystavovateľov. Záujemcovia si môžu prezrieť rôzne druhy kvetov, letničiek, okrasných drevín, stromy, skalničiek, kaktusov, citrusov či rôznych exotických rastlín. Taktiež aj záhradné grily, skleníky, záhradnú keramiku, altánky či prútený tovar.

Domexpo – výstava pre tých, ktorí majú záujem o moderné bývanie, stavbu domu, či renováciu bytu. Pripravene sú aj prednášky, kde odborníci z Cechu kachliarov Slovenska, Cechu podlahárov Slovenska, Cechu strechárov Slovenska, Cechu maliarov Slovenska či Komory kominárov Slovenska radi odovzdajú svoje vedomosti a rady z praxe.

Solaris – aj keď je to len po štvrtý krát čo je Solaris zaradený do výstavy Gardenia, teší sa veľkej obľube. Spojenie domu, fotovoltiky, solárnych systémov, či úspora energie si nachádza čoraz viac nadšencov.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na veľmi obľúbenú výstavu Bonsai. Bonsai ponúkne počas devätnásteho ročníka návštevníkovi pohľad na orientálne tradície, čajové rituály, bojové umenia a neopakovateľné zážitky pre všetky zmysly. Celkovo sa na výstave predstaví až deväť krajín. Návštevníci budú môcť čaje aj ochutnať počas zážitkového pitia čaju. Bonsai Slovakia predstavuje jedinečnú výstavu, ktorá naozaj obohatí telo i myseľ a predstaví ďaleké exotické kultúry a ich zvyky.

Už dvadsiaty krát sa na výstavisku v Nitre zídu nadšení záhradkári, vyznávači bonsaiov a čaju, rodiny túžiace po novom dome a ekologicky založení ľudia. Spojenie práve týchto štyroch výstav rozhodne nie je náhodné. Výstavy sa navzájom obohacujú vedomosťami a skúsenosťami. Návštevou výstavy Gardenia si skrášlite čas bohatým sprievodným programom a môžete si zveľadiť záhradu, vyskúšať vzdialené kultúry, postaviť si vysnívaný dom a ušetriť so solárnou energiou.