Na slovíčko s Lukášom Adamcom

Pripravili sme si rozhovor s víťazom Česko – Slovenskej Superstar Lukášom Adamcom. O tom aká bola Lukášova cesta k muzike, aká bola Superstar, ale aj o účinkovaní v muzikáloch a o tom ako sa zhostil životnej úlohy – byť otcom, nám prezradil v nasledujúcom rozhovore.

poharKto Ťa priviedol k spevu? Alebo, ak sa na to pozrieme z opačného konca, ako sa úspešný a nádejný vodný pólista dostane na spevácku dráhu?  Od akého veku systematicky spievaš?

K muzike ma celý život viedli rodičia. Čo sa spevu týka, tak k tomu som sa dostal vďaka kamarátom a Košickej hudobnej scéne barovej a inej :-) . Spievam od začiatku roku 2009.

Preslávil si sa najmä v Česko – Slovenskej Superstar, ale vieme, že už pred tým si mal vlastnú kapelu Siempre. Ako si sa dostal k nápadu založiť kapelu?

Kapelu som ja nezakladal. Chlapci hľadali speváka a skúšali rôzne možnosti. Pravdepodobne toho hľadania už mali dosť, tak si ma nechali :-) .

A čo spomínaná Superstar? Prihlásil si sa sám, alebo Ťa niekto prihlásil?

Odohrali sme veľa koncertov v okolí Košíc a takisto aj pomerne dosť na západe. Chceli sme sa nejak zviditeľniť, takže toto sa nám javilo ako cesta. Nakoniec aj bola,  kapele to veľmi pomohlo.

Ako to všetko prebiehalo? A ako na to momentálne s odstupom času spomínaš?

Bolo to samozrejme niečo nové. Celé to obdobie by som analyzoval ako mne veľmi prospešné a zároveň príšerne hektické. Spomínam na to určite v dobrom a s úsmevom.

Veľa sa písalo o tom, že si chcel len zviditeľniť vlastnú kapelu, možno zaspievaš pár kôl a to bude všetko, asi sa Ti o veľkom víťazstve vo finále ani nesnívalo? Či?

Presne tak. O víťazstve som vôbec nerozmýšľal a asi ani nikto kto ma pozná, dokonca ani kapela. To prečo som tam išiel sa podarilo, takže „úkol splněn“ :-) .

Aké boli Tvoje pocity bezprostredne po víťazstve v takejto veľkej televíznej šou?VODA DOUBLE BLIZKO

Najprv som tomu neveril. A v podstate ešte dlho po tom dni som tomu nemohol uveriť. Ťažko sa mi stotožňovalo s tým, že vlastne ja sa môžem živiť hudbou. Veď niekomu sa to nepodarí počas dlhých rokov snaženia sa. A mne sa to podarilo po dvoch rokoch spievania! Úžasné!

Po skončení Superstar si zostal v kapele, vydali ste aj CD. Ako hodnotíš toto obdobie svojho života? Ako Ti, alebo kapele spomínaná spevácka súťaž zmenila život?

Ako som už spomínal, bolo to veľmi hektické obdobie. Boli mesiace, keď sme mali osemnásť koncertov za mesiac. Na jednej strane to bolo super, ale na tej druhej to bolo veľmi náročné, či už po fyzickej alebo po psychickej stránke.

Superstar ti otvorila dvere aj do divadelného, teda muzikálového sveta. Hlavná postava v muzikále Krysař, ďalej Matúš Čák Trenčanský, nedávny konkurz do muzikálu Les Misérables resp. Bedári. Mal si v minulosti aj herecké ambície?

To je celkom zábavné, pretože v minulosti som vážne ani len nesníval, že by sa mi niečo také mohlo vôbec páčiť. Úprimne, bol som v divadle na muzikál raz v živote, pred mojim divadelným účinkovaním. A aj to nebolo z mojej hlavy. Teraz to milujem rovnako ako spev samotný.

Ako sa cítiš na divadelných doskách?

Cítim sa tam veľmi príjemne a spokojne. Je to úplne iný svet, ktorý ma neskutočne baví.

V súčasnosti si sa dal na sólovú dráhu. Prečo si sa odhodlal práve k takémuto kroku? 

Dal som sa aj na sólovú dráhu a nejaký ten rok a pol som vlastne spieval aj v kapele a aj sám. Koncerty s kapelou a moje sólo akcie vyzerali úplne inak. A to ma na tom bavilo. Ved som len nedávno začal spievať, takže chcem vyskúšať všetko.

Všetci dobre vieme, že živiť sa hudbou nie je vôbec jednoduché. Dokážeš seba a svoju rodinu uživiť ako umelec, resp. venuješ sa aj niečomu inému?

Zatiaľ to je možné, čo osobne pokladám za zázrak. Ale tak ako vravíte, nie je to jednoduché. V každom mesiaci je aspoň jeden deň, kedy myslím na to, akú prácu si nájdem popri tom mojom spievaní. Potom ma to zase prejde. :-) .

CS6A3211Vydal si tri piesne „Ty vieš“, „Tak prosím“, „Keby som pil“. Máš medzi nimi svoju srdcovku? Ak áno, ktorá to je a prečo?

Každá jedna má to svoje prečo ju mám rád. Ale ak si mám vybrať tak moja naj je asi spomedzi týchto „Tak Prosím”, pretože sme na ňu točili klip s manželkou, v ktorom aj vystupuje, dokonca tehotná a my sme o tom ešte netušili :-) .

Spolupracuješ s Tomim Okresom, ako došlo k tejto spolupráci? 

S Tomim sme spolu predtým hrali v kapele a zároveň sme sa skamarátili. Páči sa mi jeho hra na gitare a nápady, tak sme to skúsili a stále skúšame .

Máme tu leto, aké plány na leto má Lukáš Adamec? Kde Ťa môžu  fanúšikovia v najbližšej dobe vidieť?

Leto mám tento rok voľnejšie. Fanúšikovia budú mať určite možnosť. Všetko sa dozvedia na mojej FB stránke Lukáš Adamec /official/

Čo Tvoj osobný život? Narodil sa Ti syn Teo. Ako si sa zhostil úlohy otca?

Je to veľmi krásna úloha a zhostil som sa jej úplne prirodzene, hladko a rád.

Vyjde Ti cez leto aj čas na oddych s rodinou?

Ako som už písal, tak mám leto voľnejšie takže budeme spolu tráviť veľa času.

RUKAČo nového chystáš pre svojich fanúšikov?

Pripravujem sólo veci, ale už v kapelnej verzii, z čoho mám veľkú radosť(doteraz ma doprevádzal iba Tomi na gitare). Na jeseň, resp. do konca roka by som chcel vyhodiť ďalší singel, takže je sa na čo tešiť :-) .

Čo by si odkázal čitateľom webu galimatiáš.sk a mladým začínajúcim spevákom?

Rád by som im odkázal aby žili kvalitne každý deň. Najlepšie s veľkým úsmevom a aby starosti v hlave nechali na zajtra. Každý deň dookola.  :-)

No a mladým spevákom by som chcel popriať veľa nápadov a lásky k tomuto remeslu :-) .