Rozhovor so Zuzanou Neradnou majiteľkou Studia OMORFI

moje logoPrinášame Vám rozhovor so Zuzanou Neradnou. Zuzana je majiteľkou Studia OMORFI v ktorom aj pracuje. O tom ako a prečo začala podnikať, čo má na svojej práci najradšej sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Po strednej škole si sa dala na štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, odbor muzeológia, prečo práve tento smer?  

Táto otázka ma vždy pobaví, to sa ma aj zákazníčky pýtajú.  Ja som odmalička bola blázon do histórie a všetko okolo toho ma fascinovalo a keďže moja sestra už študovala muzeológiu, tak som sa rozhodla, že to skúsim aj ja.

Počas štúdií si si privyrábala v zahraničí v Grécku na Kréte, mohla by si nám priblížiť túto časť tvojho života, či Ti táto skúsenosť dala, priniesla?   

Milovala som život v na Kréte, ten bezproblémový život, kopa fantastických ľudí, veľa gréckych priateľov. Turisti boli neskutoční, veľmi príjemní. Naučila som sa gréčtinu slovom aj písmom, zdokonalila v angličtine, takže veľmi dobrá skúsenosť do života 😀 .

remy laure 1Kedy a prečo si sa rozhodla otvoriť si vlastný kozmetický salón?

Prvá myšlienka na salón prišla pred mojimi 20 narodeninami, keď mi to mamička chcela dať ako darček k Vianociam, našla mi priestor, vybavila všetko, ale ja som mala špatnú autonehodu a môj sen sa rozplynul. Celý život mi do schránky chodili letáky o kozmetike, o salónoch, až som sa začala pohrávať s touto otázkou.  Po mojom zotavení, a povzbudzovaní mojej drahej mamičky, ktorá tu už nie je, som sa rozhodla, že to skúsim. A nakoniec som ho otvorila asi po dvoch rokoch od uplynutia smrti  mojej maminy. Interiér mi navrhla veľmi šikovná kamarátka a architektka Mgr. Katarína Bošanská, za čo som jej veľmi vďačná, pretože odviedla skvelú prácu. Ďakujem Kati. A potom už len sladké zariaďovanie môjho vytúženého sna :-) .

Prečo si sa rozhodla pre názov OMORFI?

Vzhľadom na to, že som strávila dlhý čas na Kréte, chcela som prevziať niečo z gréčtiny. Veď za tie roky strávené na Kréte by to bola škoda. Tak som vymyslela niečo ,čo by zaujalo a zároveň oslovilo. Každý sa ma pýta, čo to znamená, a keď počuje odpoveď, sa milo pousmeje. Όμορφη- znamená v gréčtine krásna. Vzhľadom na to, že Gréci majú až 6 i, tak som musela dať s mäkkým i  takže Studio Omorfi je na SVK len jedno 😀 .

Grécko je pre mňa ako druhý domov, milujem grécky  jazyk, keby môžem, rozprávam sa grécky aj s mojím priateľom.

Aké boli začiatky s tvojím štúdiom OMORFI? Čím všetkým si musela prejsť?  

Moje začiatky boli ťažké, musela som začať úplne sama, od nuly, ako sa hovorí. Keď sa niekto rozhodne podnikať začína u svojich známych a priateľov. Ja som začala sama. Nie som z bohatej rodiny, a nemala som rodičov, ktorí by mi mohli prispieť. Ale verila som si a tak som sedávala a čakala na úplne prvú zákazníčku.

remy laureS akou kozmetikou pracuješ? A čo svojím zákazníčkam ponúkaš?

Pracujem s francúzskou kozmetikou Rémy Laure, ktorá je veľmi jemná ku zákazníčkam. Ponúkam ošetrenie bahennou terapiou – čiernym bahnom, kompletným ošetrením touto profesionálnou kozmetikou a ultrazvukom, líčenia na akékoľvek príležitosti, ako sú stužkové, oslavy, svadby, masáže tváre krku a dekoltu s emulziou a vonnými olejčekmi na relaxáciu.

Čo máš na svojej práci najradšej?

Tak to netuším, asi všetko. Milujem líčenie, ale aj ošetrenia, niekedy zase sa pohrám s „obočkom“, aby bolo dokonalé. Ale najviac milujem keď zákazníčka odchádza odo mňa spokojná, to je pocit nadovšetko.

Aké líčenie uprednostňuješ? Jemné alebo extravagantné?

Ja som za jednoduchosť, vždy ma učili ,že v jednoduchosti je krása. Ale niekedy treba aj silné líčenie, ale všetko záleží od typu pleti, povahy ženy, všetko hrá rolu a samozrejme príležitosť .

A ako je to s Tebou? Nechávaš sa líčiť na slávnostne príležitosti a zveríš sa do rúk iným?

Určite by som sa dala nalíčiť napr. Lukášovi Kimličkovi, jeho prácu obdivujem už roky :-) . No väčšinou sa líčim sama a rada experimentujem na sebe, skúšam nové veci . Mám rada nové výzvy .

ja 1Koľko už máš otvorený vlastný salón? Ako si doteraz spokojná s jeho chodom?

Fuuu, moje štúdio je otvorené asi rok a pol. A som veľmi spokojná, určite to neľutujem . Nič nie je krajšie, ako keď chodíte s úsmevom do práce.

Aké máš plány do budúcna?

Robiť prácu, ktorá ma baví, čo najdlhšie ako len budem môcť. Zlepšovať moje štúdio a stále nachádzať to najlepšie pre moje zákazníčky.

Čo by si odkázala mladým ľudom, resp. naším čitateľom, ktorí sa odhodlávajú začať s podnikaním?  

Nedať sa odradiť, je to asi klišé, ale ako jediné asi funguje. Stáť si za svojím, aj keď celý svet bude proti.  Nepočúvať nikoho, aj mne hovorili, že je tu už moc salónov, že ten môj mi nepôjde, veľa ľudí ma odrádzalo… A predsa sa mu darí :-) .

Ako hodnotíš s odstupom času to, že si sa dala na podnikateľskú dráhu?

Som veľmi rada, stále sa učím niečo nové, stále sa zdokonaľujem, a robím všetko preto, aby boli moje zákazníčky a zákazníci spokojní/é.

Veľké ďakujem patrí mojej rodine, môjmu ocinovi, bratovi a sestre, ktorí mi pomáhali stavať môj sen, mojej kamarátke Janke Nadzamovej, kt veľmi pekne ďakujem za pomoc a veľkú podporu, Miškovi Želiskovi za maľbu v mojom štúdiu, Miroslavovi Moringovi za postavenie nábytku, ujovi Zajacovi a ocinovi za väčšinu práce v mojom štúdiu  a pani  RnDr. Erike Bobákovej za vyškolenie sa touto výbornou a hlavne kvalitnou kozmetikou . Ďalej moje poďakovanie patrí môjmu šikovnému bratovi Tomášovi Neradnému za všetku propagáciu mojej práce a celého môjho štúdia.  A najväčšie ĎAKUJEM patrí môjmu milovanému priateľovi, ktorý mi je veľkou oporou, a verí vo mňa.  Milujem ťa maco 😀

ja 2