Dnes vychádza kubánsko – slovenský album LA FARÁNDULA

Ako vníma Slovensko jeho spoluautor, kubánsky spevák Eusebio?

La Farándula – spoločný album kubánskeho speváka Eusebia Nicolása Mena a slovenského producenta Petra Panna prichádza na pulty obchodov dnes, 22. marca. O pár dní vyrazia jeho autori na veľké klubové turné po Slovensku, kde ho predstavia naživo.

Album odprevadili do života dym z cigary, rum a trstinový cukor

Cover_01_LFOjedinelá hudobná spolupráca Kubánca Eusebia a Slováka Petra Panna dnes oficiálne dostane svoje meno. Na pulty dnes príde album La Farándula, ktorý je výsledkom niekoľkoročnej medzinárodnej hudobnej spolupráce spomínaných dvoch pánov. Hoci jej „v žilách prúdi kubánska krv“, nahrávka sa zrodila v slovenskom nahrávacom štúdiu Petra Panna Studio Laboratory. Prináša 15 trackov, z ktorých 3 sú bonusovými skladbami. Okrem prevažnej väčšiny hudieb od Petra zaradil na album Eusebio aj tri songy s aranžmánmi od kubánskeho producent Bola. Medzi bonusmi je i singel Vamos producenta Maireeho. Album spestrila trojica slovenských hosťovačiek – Čistychov, Kali a speváčka VeronikaS.  Práve táto trojica slovenských hostí album tiež slávnostne pokrstila za prítomnosti médií vo štvrtok 16. marca v bratislavskom ICON Ice Bare. CD pokrstili symbolicky dymom z kubánskej cigary, rumom a trstinovým cukrom.

Eusebio: „Na Slovensku sa cítim slobodný“

Na Slovensko ho priviedla hudba a práca a našu krajinu si zamiloval natoľko, že sa tu rozhodol ostať. Slovensko je pre Eusebia srdcovkou a otvorene to priznáva. „K Slovensku a Slovákom mám výborný a vrúcny vzťah, ináč by som tu neostával J“, hovorí. Čo sa mu na Slovensku páči najväčšmi? „Veľmi veľa vecí… krása slovenských žien, chuť slovenskej kuchyne, rozmanitosť slovenskej  krajiny… a predovšetkým to, že sa tu cítim slobodný a naplnený. Našiel som tu druhý domov a zázemie, za čo som vďačný ľuďom, ktorí ma obklopujú.“

Ako vlastne z pohľadu Kubánca vnímajú Slováci španielčinu a hudbu spievanú po španielsky? „Myslím, že španielčina znie Slovákom melodicky, možno až zmyselne a tiež im zaváňa exotikou, temperamentom a letom. Na Slovensku hovorí po španielsky na moje prekvapenie dosť ľudí, ale stále to nie je taký mainstream, ani na hudobnej scéne, takže povedal by som, že piesne spievané po španielsky sú pre Slovákov istým osviežením.“

Isté je, že Eusebio sa zo Slovenska odísť nechystá. Už čoskoro vyráža na turné La Farándula a po ňom chce v slovensko-kubánskych spoluprácach pokračovať. „Chcem koncertovať, šíriť medzi ľuďmi našu muziku, dobrú náladu, zábavu a samozrejme ďalej tvoriť, skladať nové songy, pokiaľ sa mi naskytne príležitosť možno trochu experimentovať, vyskúšať nové štýly, fúzie a spolupráce,“ dodáva.

 Spoločný projekt Slováka Petra Panna a Kubánca Eusebia, ktorý žije a tvorí na Slovensku už celých 7 rokov, sprevádza uvedenie rovnomenného titulného videoklipu z dielne Dušana Krajčoviča La Farándula:  www.youtube.com/watch?v=qzi5cJlge_E.

Album La Farándula je v predaji tiež na: WWW.DEZERTMUSIC.SK  

Termíny turné La Farándula:

8.4. Irish / Nové Zámky

15.4. INFINITY / Partizánske
21.4. Space club / Snina
22.4. ONE / Hlohovec

12.5. Arena / Humenné
13.5. Relax / Trnava
19.5. Wood pub / Vráble
20.5. Emer / Radošina
27.5. TERMINAL / Nová Baňa
17.6. LUNA / Nitra

 

Tracklist albumu La Farándula:

EUSEBIO & PETER PANN

 1. La música
 2. Alegría (ft. Čistychov)
 3. La farándula
 4. Perfume de tu despedida
 5. Bailame
 6. Perdimos el control
 7. El destino
 8. Dices (ft. Kali)
 9. Lobo (ft. Čistychov)
 10. Tus huellas (ft. VeronikaS)
 11. Chamaquita
 12. Going to Havana

Bonus:

 1. Alegría (original version)
 2. Ver (ft. Kali)
 3. Vamos (prod. Mairee)

Viac info: www.eusebio.sk | www.facebook.com/eusebiomusic | www.facebook.com/PETERPANNofficial

Foto: Tibor Kuna/ Release Day albumu La Farándula: 22. marec 2017