PARASPORT24 TOUR vytvorilo nový slovenský cyklistický rekord

V tandeme s koncertom HUDBA BEZ BARIÉR poskytlo pomoc v hodnote 14 tisíc Eur

Jubilejný 10. ročník má za sebou najznámejšie cyklistické benefičné podujatie na Slovensku. Benefičná cyklistika Parasport24 Tour, ktorá odštartovala charitatívny cyklopelotón poprvýkrát pred desiatimi rokmi pod názvom Cez Slovensko na bicykli, oslávila svoje desiate narodeniny tak, že sa spojila s veľkým benefičným koncertom Hudba bez bariér 2017.

Cyklistický rekord s osobnou účasťou prezidenta Andreja Kisku 

IMG_5899V piatok 2. júna ukončilo v Trenčianskych Tepliciach tohtoročné Parasport24 Tour svoju týždňovú cyklistickú púť po Slovensku. Rovnako ako každý rok, i tentokrát pomohli organizátori ruka v ruke s hendikepovanými športovcami a s podporou množstva známych osobností sociálne slabým rodinám v rôznych kútoch našej krajiny. Parasport24 Tour 2017 odštartovalo 28. mája zo Spišskej Novej Vsi a po približne 40tich zastávkach  naprieč krajinou dorazilo do cieľa v Trenčianskych Tepliciach 2. júna.

Rovnako ako vlani i tento rok prišiel osobne podporiť Parasport24 Tour prezident SR Andrej Kiska, ktorý nad podujatím zároveň drží už druhým rokom oficiálnu záštitu. K pelotónu sa prezident pripojil hneď v úvode, teda v nedeľu 28. mája v Spišskej Novej Vsi a už tradične si spoločne s celým pelotónom  zabicykloval. ,,V Spišskej Novej Vsi sme spoločne s pánom prezidentom vytvorili slovenský rekord – najviac bicyklujúcich ľudí na jednom mieste a to konkrétne na uzatvorenom okruhu námestia o dĺžke 800 metrov, na ktorom naraz bicyklovalo spoločne sedemsto cyklistov spoločne s pelotónom Parasport24 Tour,” upresňuje organizátor podujatia Miroslav Buľovský.

„Mnohí ľudia so zdravotným hendikepom majú viac energie ako ja. Keď sme dnes bicyklovali v Spišskej Novej Vsi, mal som čo robiť, aby som im stíhal. Takéto podujatia ma dobíjajú energiou. Nie je nič krajšie ako byť v spoločnosti usmiatych ľudí,“ vyjadril sa o podujatí prezident Andrej Kiska.  

Po emotívnom a symbolickom štarte a po stanovení nového slovenského cyklistického rekordu  vyštartoval pelotón na svoju prvú tohtoročnú etapu. „Na prvej etape sme podporili sociálne slabšie rodiny a inštitúcie pomocou v hodnote viac ako 1200 Eur a to spotrebičmi a hodnotnými nákupnými poukážkami na nákup potravín a oblečenia od našich partnerov,“ vysvetľuje Miroslav Buľovský.

Pelotón ďalej prešiel zastávkami v meste Svit, v obci Východná, v Liptovskom Hrádku a v Liptovskej Osade, kde opäť pomáhal sociálne slabším rodinám – tentokrát vo forme nákupných poukážok na nákup potravín a oblečenia v hodnote 3500 Eur.

Hudba bez bariér s podporu Kuzminovej, Haricha, Desmodu, Polemicu či Peter Bič Project 

Tretí etapový deň tohtoročného Parasport24 Tour bol špecifický a iný než všetky ostatné. Končil sa totiž v Banskej Bystrici, kde večer v spolupráci s mestom Banská Bystrica, ktoré je Európskym mestom športu pre rok 2017, zorganizovalo OZ Parasport24 hudobnú benefíciu Hudba bez bariér. Športovo – hudobné podujatie, ktoré sa v Banskej Bystrici uskutočnilo po prvýkrát, podporila aj slovenská zlatá olympionistka Nasťa Kuzminová.

Na koncerte Hudba bez bariér vystúpil spevák Martin Harich, raper Bekim, skupiny Polemic, Desmod, King Shaolin a Peter Bič Project. Špeciálnym prekvapením bolo spoločné vystúpenie speváčky Simy Martausovej s Martinom Harichom, ktorí spolu zaspievali Siminu pieseň, zloženú a venovanú špeciálne pre Parasport24 Tour ešte minulý rok.

Po koncerte Hudba bez bariér mohol pelotón opäť ďalej pomáhať na ďalších troch etapách  – nasmeroval si to do Hliníka nad Hronom, nasledovali Vyhne, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, dedinky Motešice, Horňany a ako tradične záver v Trenčianskych Tepliciach. Pomoc v posledných etapách sa týkala opäť predovšetkým sociálne slabších rodín a lokálnych inštitúcií, ktoré to potrebujú.  „Dohromady sme pomohli v hodnote takmer 14 000 Eur a to tiež odovzdaním šeku v hodnote 2000 Eur Nadácii JOJ. Okrem toho pomoc ku koncu júna dostane ešte aj tábor Patrika Hermana a jeho 20. ročník, ktorý sa koná aj pod záštitou Nadácie Markíza,“ dodáva na záver Miroslav Buľovský.

O občianskom združení PARASPORT24

OZ Parasport24 bolo založené v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu hendikepovaných ľudí, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Prostredníctvom športu majú občania so zdravotným postihnutím lepšiu možnosť zaradiť sa do bežného života.

Viac info:    www.parasport24.com     |     www.facebook.com/Parasport24 

FOTO: Parasport24 | ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2017