SharkaSs pripravuje debutový album a hrá o city s kapelou LOLA

VT00692Keď pred necelým rokom vydala SharkaSs prvú oficiálnu nahrávku E.P. 2016, bolo jasné, že len pri nej sa to neskončí. Na jeseň to potvrdil singel Proč to tak cítim jenom já, na ktorý momentálne talentovaná speváčka a rapperka nadväzuje spoločnou skladbou a klipom s kapelou Lola Hra o city :  http://y2u.be/0HENIkKB92w. Nový singel zároveň predznamenáva aprílové vydanie očakávaného debutového albumu, na ktorom sa objaví niekoľko už vydaných vecí i celkom nové skladby.

,,Petr Vrzák z UDG spomenul kapele Lola moju tvorbu, keď hľadali niekoho, s kým by sa dalo spolupracovať, a na základe jeho odporúčania ma Lola oslovila do singlu Hra o city,” vysvetľuje SharkaSs vznik spojenia, z ktorého okrem singla vzišlo taktiež práve prebiehajúce spoločné koncertné turné.

Singel, ktorý reflektuje povrchné vnímanie medziľudských vzťahov, sa tak stal začiatkom obojstrannej prínosnej spolupráce. Vďaka nej má SharkaSs ,,konečne možnosť vystupovať so živou kapelou” a podľa jej slov by to malo trvať aj po skončení spoločného turné.

Okrem koncertovania sa SharkaSs v týchto dňoch plne koncentruje na dokončenie debutového albumu, ktorý vzniká v spolupráci s producentkou Blankou Maderovou. ,,Aktuálne riešime obal a plánujeme ďalší singel a nakrúcanie videoklipov. Album je veľmi osobitý a autentický, zaoberá sa dospelejšími témami ako vzťahy, život a podobne. Pracovala som na ňom viac ako dva roky a je takým uzatvorením mojej doterajšej práce. Okrem singla s kapelou Lola sa na albume objaví aj moja staršia tvorba ako skladby Dokud to půjde či Plusy a mínusy. Väčšina songov bude úplne nová vrátane spoločnej piesne s anglickou speváčkou Lazy Hammock,” poodhaľuje detaily SharkaSs.

ZDROJ : SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017