TOMÁŠ KLUS A JEHO CÍLOVÁ SKUPINA: ŽIV JE

Tomáš Klus vydal svoj prvý live album. Prvé recenzie kritikov sú viac ako pozitívne.

„Je známo, že Tomáš Klus je nejlepší tváří v tvář spíše komornímu publiku, protože kontakt s fanoušky pod pódiem zvládá na výbornou. To bylo ostatně vidět na podzimním Recyklus Tour a je to znát i ze záznamu, který vyšel na dvou CD jako písničkářova první živá deska.“

Václav Hnátek, idnes.cz

„Tahle fajnová poslechovka jen tak neomrzí a bylo by dobře, kdyby v podobné tvorbě odpočinutý si a se svojí současnou životní i profesní situací viditelně spokojený zpěvák (skladatel, kytarista, herec, showman a kdoví co ještě) pokračoval i nadále.“

Milan Menčík, musicserver.cz

album coverTomáš Klus sa po ročnej pauze vrátil na jeseň 2016 na koncertné pódia a na Recyklus Tour po českých a slovenských mestách nahral živú platňu toho najlepšieho, čo na koncertoch zaznelo. ,,V rámci Recyklus tour sme nahrali niekoľko koncertov, aby sme mali z čoho vyberať. Kúzlo živého záznamu totiž spočíva aj v tom, že na platni môže „uviaznuť” aj niečo celkom nečakané, “ hovorí k svojmu novému, úplne prvému živému albumu Tomáš Klus. 2CD Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE vyšiel v exkluzívnej distribúcii Supraphonu, oficiálne je v predaji od 14. apríla. Po mesiaci na pultoch si album vyslúžil prvé pozitívne kritiky od českých hudobných publicistov.

Live album Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE  prináša okrem neopakovateľnej atmosféry koncertov taktiež Tomášove staršie piesne, ktoré mu pomohli vybrať jeho fanúšikovia ešte pred začiatkom koncertnej šnúry, v úplne novom aranžmáne. Presne v súlade s filozofiou Recyklusu, ktorou je recyklovanie a bilancovanie: ,,Recyklus beriem ako také bilančné pole čerstvého tridsiatnika, kedy mám možnosť sám seba dať do poriadku. Zistiť, čo zo starého ja už nie je potrebné, čo šetrne zlikvidovať a z čoho naopak opäť vziať,” vysvetľuje Tomáš Klus. Na platni nechýba ani úspešný singel s názvom Dobre ráno a bonusová mantra.

,,Po živom zázname som vlastne nikdy moc netúžil, vzhľadom na to, že mojím snažením je učiniť z každého jedného koncertu jedinečný zážitok, ale dosť bolo o mne. Táto platňa je svedectvom vďakyvzdania Cílovej skupine, formácii jedinečných muzikantov, exemplárov neľudskosti a aj humanity v čele s kapelníkom Brno Jiřím Kučerovským, Janem Lstibůrkem a Petrem Škodou. Týmto pánom som vďačný za to, že si môžem robiť čo chcem a rovnako vždy padnem do mäkkej hudobnej perinky, pretože oni, na rozdiel odo mňa vedia, čo robia.  S láskou a úctou k nim a ich umu uzrel svetlo sveta projekt Živ je, aby bolo jasné,“ dodáva Tomáš Klus.

Cílová skupina hrá na albume, rovnako ako na koncertoch, v zložení Tomáš Klus (spev, gitara, skladba), Jiří Kučerovský (gitary, spev), Jan Lstibůrek (basgitara / kontrabas a klavír), Petr Škoda (bicie). Vypočutie nového CD je možné skombinovať s návštevou niektorého koncertu aktuálnej jarnej časti Recyklus Tour, ktorá od marca do júna navštívi 12 českých3 slovenské mestá.

TRACKLIST

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE – CD 1 (time 53.57)

Tamaře

JdeVoZem

Sibyla

Ty jsi Tomáš Klus

Noe

17b

Napojen

Až…

Dobré ráno

Poprvé

Amores Perros

Zmrzlým

HarmoNico

Nezapomínej

CD 2 (time 48.31)

Nina

Anat

Přeju Ti

Do nebe

Žabí král

Marie

Chybíš mi

Jsem

Pocity

Koudelce

Dobré ráno (Bonus Track/ štúdiová nahrávka)

ZDROJ: SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017