Blížiace sa polookrúhle výročie oslávi Petr Janda vydaním albumu

,,Ještě držím pohromadě/ BEST OF”

2. mája oslávi guru českého bigbeatu Petr Janda 75. narodeniny. Ideálna príležitosť pripomenúť jeho sólové projekty, ktoré vznikali mimo skupiny Olympic.

 Májové polookruhlé narodeniny sú pravým dôvodom po prvýkrát zhrnúť Jandovu “neolympickú” tvorbu!

SU63622Kompilácia prináša to najlepšie z obdobia po roku 1985, kedy sa hitovo osamostatnil v duete s Petrou Janů. Od tej doby naozaj ,,jede dál”, či už to boli dva sólové albumy z rokov 1998 a 2008, mimoriadny projekt Kulhaví poutníci, inštrumentálne spolupráce s inými skvelými gitaristami Lubošem Andrštem a Lubomírem Brabcem, duety s dcérou Martou, opäť s Petrou Janů či rockovým kolegom Alešem Brichtou alebo v zaujímavom triu s Brichtou a countrymanom Jakubom Smolíkem…

Výberovka ponúka taktiež doposiaľ nevydané snímky z archívu Petra Jandy, napríklad jeho verziu titulnej skladby pre muzikál ,,Ať žije rokenrol!”, alebo časť minuloročného koncertného vystúpenia v bostonskej Berklee School of Music, kde zaznela taktiež kultová Želva.

Autor výberu Oldřich Zámostný zostavil výborne počúvateľných dvadsaťjeden skladieb, dokumentujúcich Jandovu kompozičnú, inštrumentálnu a spevácku jedinečnosť. Jeho vlajkovou loďou je Olympic, ale taktiež jeho sólové piesne rozhodne stoja za to. O tom všetkom sa presvedčíte v spomienkovom booklete, doplnenom špeciálnymi fotografiami a vypočutím si tohto výberu. Ten totižto jasne dokazuje, že Petr Janda – od mlada nazývaný Django – drží pohromade vskutku pevne.

Najlepšie sólové nahrávky Petra Jandy z rokov 1985 – 2016!

CD Petr Janda/ Ješte držím pohromadě/ Best Of vychádza 21. apríla 2017

ZDROJ : SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017