Kam v Londýne?

london eyeLondýn. Miesto mnohých kultúr, národov, množstva ľudí, ale aj miesto plné histórie a tradícií. Po zmiešaní týchto zvláštnych ingrediencií vznikne chuť, ktorá očarí snáď každého, bez rozdielu na to, či sa jedná o mladšie alebo staršie generácie, dokonca aj zarytí odporcovia typického anglického počasia vnímajú ten dážď akosi ináč.

Možno aj preto Londýn patrí medzi najnavštevovanejšie miesta na svete. Už dlhoročne obsadzuje popredné priečky spolu s mestami ako sú New York, Paríž, či Sydney alebo Tokio.

GherkinAle ako si vychutnať návštevu tohto nevšedného mesta? Nie je to len o zbesilom naháňaní za pamiatkami, ktoré človek proste musí vidieť. Snáď prvá trasa všetkých turistov je nasmerovaná k Buckinghamskému palácu, pokračujúc cez Trafalgar Sqare, možno okolo Downing street (sídlo britského premiéra), až k parlamentu, Big Ben-u a London Eye. Londýn má nespočetne veľa miest, ktoré sú jednoducho „must see“  ako je Tower  Bridge, Tower of London, Doky sv. Kataríny, Monument (pamätník veľkého londýnskeho požiaru). Alebo sa dá len tak prejsť po City of London , čo je vlastne finančné centrum Londýna,  zastaviť sa pri Londýnskej „uhorke“ – Gherkin, zájsť sa pozrieť do China Town-u.

z greenwich na canary wharfPri návšteve Londýna netreba obísť ani Greenwich, cestou sa pozastaviť pri Canary Wharf (po City of London významné londýnske ekonomické centrum). Asi najzvláštnejšie miesto v Londýne ktoré možno neosloví každého, no je miestom tisícok ľudí, vôní, národností, obchodíkov je Camden Town. Kto obišiel Camden Town, ako by ani v Londýne nebol.

Nedajú sa spomenúť všetky miesta, je ich nespočetne veľa, no na prvú návštevu a zoznámenie sa Londýnom, je to tak akurát. Ale toto mesto nemá svoje čaro len v známych turistických zastávkach, o ktorých sa dočítate na internete, v novinách, vidíte ich v TV , ale aj v  menej známych miestach, množstva malých zákutí, parkov, okrajovejších častí, kde sa dostanete náhodne, po blúdení po meste, ktoré vám vytvoria dokonalý obraz o tomto očarujúcom meste na Temži. st. katherine´s dock

 

 

 

Post navigation

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *