Najšarmantnejší multitalent Česka a Slovenska ONDŘEJ BRZOBOHATÝ vydáva prvý sólový album „IDENTITY“

ZASPIEVAL SI S NÍM AJ 5-NÁSOBNÝ ZLATÝ SLÁVIK PETER CMORIK!

image021Charizma, profesionalita a excelentný hudobný talent  dokonalo charakterizujú Ondřeja Brzobohatého. Po dlhom čakaní  vydáva svoj prvý sólový a autorsky jedinečný album „Identity“.  Najšarmantnejší porotca česko-slovenského X Factoru predstavil ako prvú z albumu skladbu „Vietor“ – duet s Petrom Cmorikom, ktorý zaznel v televíznej premiére počas nedeľňajšieho priameho prenosu. Ondřejov a Petrov singel premiérovo predstavil jeden z najväčších vydavateľov, český SUPRAPHON. 

Do povedomia ľudí sa dostal vďaka excelentnému moderovaniu 1. série Česko hľadá SuperStar či ako právnik Marek Stránský z českého seriálu Ulica. Málokto vie, že pôsobil tiež ako pianista a spevák  kapely Bůhví, z ktorej odišiel v roku 2008. Svoj život zasvätil hudbe už v 4 rokoch, kedy pod otcovským dohľadom nepretržite cvičil v hre na husliach. Neskôr podľahol čaru piana a rytmom bubnov.  Dlhý čas si svoju textársku tvorbu odkladal do šuflíka. Všetko zmenilo až stretnutie s Michalom Horáčkom: „Som nadšený z toho, ako píše a ako o textoch premýšľa, spolupráca s ním mi dodala odvahu sa do textov viac zahĺbiť“. 

Ondřejov prvý sólovýalbum Identity“, ktorý vychádza v týchto dňoch, je hybridom jazzu, popu, funky a soulu, Ondřej totiž  nerád premýšľa o žánroch: „Vždy sa tak trochu zdráham, keď mám hovoriť o hudobných štýloch. Hudbu neškatuľkujem. Pre mňa je iba dobrá alebo zlá hudba“. Na albume sa nachádzajú výhradne autorské piesne – desať silných skladieb, inšpirovaných Ondřejovým vlastným životom a osobitosťou jeho ľudskej identity. Pre skalných priaznivcov je pripravené prekvapenie v podobe univerzálneho bookletu s vloženou rôznofarebnou kartou, ktorú si fanúšikovia môžu zvoliť podľa vlastného výberu.  Unikátny dizajn v prevedení žltej, červenej, modrej a zelenej špeciálne vytvoril pre Ondřeja držiteľ Českého leva Marius Corradini z grafického štúdia Side2. Hudobník nahral skladby so svojimi koncertnými spoluhráčmi, Tomášom Kozelkom (bicie), Matúšom Kobylkou (saxofón), Jaroslavom Pokorným (basgitara) a Ondřejom Fišerom (gitara), pod taktovkou známeho  českého dirigenta Jána Kučeru.

ob_pc_vietorPrvý singel Vietor“ je duetom so slovenským spevákom Petrom Cmorikom, ktorý prijal Ondřejovo pozvanie a stal sa krstným otcom albumu „Identity“ v Prahe http://youtu.be/nfpfRVMeFck.

V skladbe Veštkyňa“zaznejú aj vokálytalentovanej speváčky Terezy Černochovej, ktorá bude spolu s Liborom Boučkom hosťom Ondřejovho aktuálneho klubového turné.  Už tento štvrtok, 22. mája odohrá hudobník, herec a producent Ondřej Brzobohatý, exkluzívne svoj jediný koncertný krst na Slovensku v bratislavskom klube Ateliér Babylon. Určite nebude chýbať pieseň And The Oscars Go To“, ktorá predznamenala prípravu jeho debutového albumu výborným klipom v réžii Vojtu Kotka a debutová skladba „Vietor“ s Petrom Cmorikom, ktorý prisľúbil účasť na koncerte.

Ako informovalo Ondřejovo vydavateľstvo SUPRAPHON, duet „Vietor“ sa ihneď po vydaní dostal na 1. miesto hitparády iTunes, kde je Ondřej dlhodobo jedným z najúspešnejších českých interpretov. Ďalší vrchol – tentokrát hitparády www.supraphonline.cz neopustil album „Identity“ dokonca ani takmer týždeň po vydaní.

Foto: Benedikt Renč

Zdroj: Supraphon / Soul For Show