Výstava Gardenia má za sebou 20-ty ročník

Kúzlo jari opäť ožilo na výstave Gardenia v meste pod Zoborom. Nitra v tomto roku hostila už 20-ty ročník čoraz populárnejšej výstavy Gardenia. V dnoch 14. – 17 apríla ste si mohli prezrieť viac ako 300 vystavovateľov na známom výstavisku Agrokomplex. Tohtoročná výstava sa opäť skladala z Gardenie, Bonsai Slovakia, Solaris a Domexpo.

620x3954Expozícia z názvom Gardénia sa z roka na rok teší čo raz väčšej návštevnosti. Záujemcovia tu našli naozaj širokú ponuku kvetov, ako napríklad balkónové, letničky, okrasné dreviny, ovocné stromy, skalničky, kaktusy, cibuľoviny, citrusy, palmy ale aj ďalšie exotické rastliny. Návštevníci si tiež mohli zakúpiť záhradné grily, skleníky, záhradnú keramiku, altánky, náradie či prútený tovar.

Komplexná stavebná výstava Domexpo previedla návštevníkov všetkým čo súvisí s moderným bývaním a kompletnou stavbou domu či renováciou bytu. Každý, kto má v najbližšom čase podobné plány so svojim bývaním Domexpo rozhodne nemal zmeškať. Vedomosti z praxe a samozrejme aj rady na rôzne témy odovzdávali odborníci z Cechu kachliarov Slovenska, Cechu podlahárov Slovenska, Cech strechárov Slovenska, Cech maliarov Slovenska a Komory kominárov Slovenska.

IMG_0924Solaris Nitra, prišla na výstavu už po štvrtý krát a predstavila spojenie domu, fotovoltiky a solárnych systémov. Návštevníkom prinesie úsporu energie, využitie prírodného slnečného svetla na báze zariadení a príslušenstva pre fotovoltaiku a solárnu techniku.  Návštevníkom bola ponúknutá jedinečnú možnosť zozbierať informácie, kontakty a ponuky potrebné k začatiu realizácie svojho bývania v modernom nízkoenergetickom štýle na jednom mieste. Organizátori naplánovali účelové prednášky na témy z oblasti fotovoltaiky, solárnych systémov či všeobecného významu solárnej energie pre súčasnosť a najmä budúcnosť.

Asi najväčšiu popularitu si za ostatne roky získala jedinečná výstava Bonsai Slovakia.  Počas devätnásteho ročníka  mohli návštevníci nazrieť na orientálne tradície, čajové rituály, bojové umenia a neopakovateľné zážitky pre všetky zmysly. Celkovo sa na výstave predstavilo až deväť krajín. Návštevníci mohli  chutnať čaje počas zážitkového pitia čaju. Bonsai Slovakia predstavilo  jedinečnú výstavu.

IMG_0922Už dvadsiaty krát si na výstavisko po Zoborom našli cestu  záhradkári, vyznávači bonsajov a čaju, rodiny túžiace po novom dome a ekologicky založení ľudia. Spojenie práve týchto štyroch výstav rozhodne nie je náhodné. Výstavy sa navzájom obohacovali vedomosťami a skúsenosťami.