JANAIS predstavuje chytľavý energický letný singel

Nad hladinou

Po minuloročnom septembrovom singli Blízko www.youtube.com/watch?v=uNwK-BtyFU0 a októbrovom hudobnom prekvapení v podobe francúzskej balady Dans ma tête www.youtube.com/watch?v=RHC-FWN5Y0k sa Janais vracia s novým singlom. Novinka Nad hladinou si našla svoje miesto v letnom rádiovom éteri v sprievode pozitívneho videoklipu:

www.youtube.com/watch?v=58kJOgaGPNQ

sm_Nad hladinou_Cover 01Novinka Nad hladinou absolvovala svoju exkluzívnu singlovú rádiopremiéru vo štvrtok 25. mája v éteri Slovenského Rozhlasu vo vysielaní Rádia Slovensko. Ide o prvý tohtoročný singel speváčky Janais, ako však prezrádza, ak pôjde všetko podľa plánu, rozhodne nebude jej posledným tohtoročným projektom.

 Pieseň pre pánov o ich skvelých polovičkách, ktoré ich držia nad hladinou

Janais je známa tým, že svoje skladby nielen interpretuje, ale je zároveň ich autorkou. Inak to nebolo ani pri aktuálnom singli Nad hladinou. Ako prvá sa tentokrát zrodila melodická linka. Text k nej pribudol až neskôr: „Nápev k piesni Nad hladinou vznikol asi rok dozadu a následne som sa k nej snažila napísať vhodný text – jednoduchý, ale s vtipnou myšlienkou,“ prezrádza.

Aké je posolstvo skladby Nad hladinou? „Veľmi jednoduché, priamočiare, trošku vtipné, proste zo života… Že každá žena chce byť pre svojho partnera tá jediná a pánom aspoň pripomenieme, že sú nad hladinou častokrát najmä vďaka svojím skvelým polovičkám.“

Žiadne inotaje – priamočiaro o životnej láske

Pozitívne posolstvo sa snažila Janais pretaviť i do dynamického videoklipu k piesni. Na pomyselnú režisérsku stoličku posadila „video-kreatívca“ Jakuba Šteineckera. „Klipom sme sa snažili vystihnúť text piesne, takže žiadne inotaje. Niekedy si proste stačí uvedomiť, čo všetko v partnerovi máme a že aj napriek občasným neporozumeniam má zmysel ťahať to spolu ďalej,“ vysvetľuje Janais námet, podľa ktorého nakrúcali dva dni interiérové i exteriérové scény v Bratislave. Vo videoklipe si zahralo niekoľko nehercov, ktorí pred kamerou stvárnili zamilované dvojice. Niektorí z nich mali úlohu o to jednoduchšiu, že sú pármi i v reálnom živote: „Dva páry boli skutočné a ďalšie dva páry boli len kamaráti, ktorí boli ochotní zahrať si v klipe partnerov,“ spomína Janais na veľmi príjemné a veselé nakrúcanie.

Produkciu singla zverila Janais producentovi Randymu Gnepovi z prešovského Studia 7. „Randy je za tie roky, čo s ním spolupracujeme už aj veľmi dobrý kamarát, o to radšej sa k nemu preto s chalanmi vraciame,“ hodnotí dlhoročnú príjemnú hudobnú spevácko-producentskú symbiózu.

Ako vzápätí dodáva, s kapelou má momentálne rozpracovaných viacero nových piesní, ktoré čakajú na realizáciu. „Chceme trocha experimentovať, takže skúsime aj iné spolupráce,“ vysvetľuje na margo plánov spoluprác s inými producentmi.

Okrem hrania na rôznych kultúrnych podujatiach, strávi Janais júl opäť v štúdiu nahrávaním nových piesní a koncom augusta si vychutná dovolenku s priateľmi po Andalúzii.

Termíny najbližších koncertov Janais s kapelou:

06. 06. Prešov, Prešovský Montmartre, 17:00

09. 06. Handlová, Noc kostolov, 18:30

17. 06. Sabinov, Sabinovský jarmok, 18:30

23. 06. Cigeľ, 20:00

24. 06. Šuňava, Festival za jazerom, 17:00

08. 07. Uzovský Šalgov, 20:00

22. 07. Rajecké Teplice, Letné slávnosti, 20:30

29. 07. Javorník nad Veličkou, (CZ), NG fest, 19:00


Viac info:
 

www.janais.sk

www.facebook.com/Janais.sk

www.instagram.com/janais.sk

 

Janais: Nad hladinou / Release day singla: 25. 05.2017