Cross fit – trend, ktorý hýbe svetom

Crossfit, to je cvičenie, ktoré na Slovensku nie je až tak známe, možno ste o ňom počuli, zahliadli videá na Youtube alebo sa len náhodou dostali k videu, ktoré nejaký kamarát zdieľal na sociálnej sieti. A pritom to nie je žiadna novinka. Začiatky crossfitu siahajú do roku 1970, na jeho začiatkoch sa podieľal športový gymnasta Greg Glasman, pričom až o štyri roky neskôr, v roku 1974 začal nový tréning s individuálnymi klientmi v Kalifornii.

Crossfit by mal byť ľudom nápomocný pri získavaní kondície, dá sa povedať, že pri crossfit-e ide o „šokovanie“ energetického systému v našom tele a taktiež aj rôznych svalových partií tela. Nejedná sa však o jednostranne zameraný program,  má za úlohu optimálne rozvíjať presnosť, koordináciu, odolnosť srdcovocievneho systému, dýchacieho systému, rovnováhu, silu, rýchlosť, vytrvalosť, výbušnosť a pohyblivosť. Crossfit nie je monotónne cvičenie, obmieňa sa široké spektrum cvikov, ktoré sú vhodne pre každého.

Výhody Crossfitt tréningu:

  • je zameraný na všestranný rozvoj kondície,
  • nespornou výhodou crossfitu je pestrosť, nestane sa, aby sa opakovali dva rovnaké tréningy,
  • pri crossfite je človek pánom svojho času – prispôsobí si čas aj počet opakovaní,
  • crossfit poskytuje ľudom možnosť , aby pracovali rovnako, ako na silných stránkach, tak aj na svojich slabých stránkach,
  • základom crossfitu je aj vyvážená  ľahšia strava, ktorá prispieva k celkovému zdraviu človeka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *